صکوک

اولین وبلاگ تخصصی صکوک به زبان فارسی تاریخ شروع 22 بهمن 1386 گامی نو برای ایرانی آباد

تحقیق نرم افزار های حسابداری

و به همين ترتيب  و همانطور كه گفته شد شركتها و يا افرادي كه داراي نرم افزار حسابداري بودند  نرم افزارهاي خود را  يا با Windows  سازگار نمودند و يا مجددا آنها را  در محيط  سيستم عامل Windows  بازنويسي كردند و  تعدادي شركت و يا نرم افزار جديد هم در اين برهه  براي نخستين بار شروع به برنامه نويسي نرم افزار حسابداري نمودند .

 از شركتها و يا  نرم افزارهاي جديدي كه كاملا تحت Windows  برنامه نويسي شدند و قبل از آن

فاقد هر گونه نرم افزار حسابداري حتي تحت  Dos  بودند و يا حتي بعضا هنوز وجود نداشته اند كه در اين زمينه كار كرده باشند و بعد ها شركتي تشكيل داده و به كمك متخصصين خود وارد عرصه طراحي و برنامه نويسي نرم افزارهاي حسابداري و مالي شدند  مي توان به نرم افزارهاي ذيل اشاره كرد :

-         نرم افزار حسابداري رافع  ( تحت Dos  هم داشته است )

-         نرم افزار حسابداري حسابدار

-         نرم افزار حسابداري حسابرس

-         نرم افزار حسابداري تدبير

-         نرم افزار حسابداري حسابگر

-         نرم افزار حسابداري پيشرو

-         نرم افزار حسابداري فراپيام

-         نرم افزار حسابداري فراگستر

-         نرم افزار حسابداري توازن

-         نرم افزار حسابداري نماد ايران ( تحت Dos  هم داشته است )

-         نرم افزار حسابداري طراح سيستم

-         نرم افزار حسابداري حسابيار

-         نرم افزار حسابداري رايين

-         نرم افزار حسابداري هلو

-         نرم افزار حسابداري سيماد

-         نرم افزار حسابداري سياق ( تحت Dos  هم داشته است )

-         نرم افزار حسابداري نفيس

-         نرم افزار حسابداري پازار

-         نرم افزار حسابداري آسمان

-         نرم افزار حسابداري سكه

-         نرم افزار حسابداري پيوست

-         نرم افزار حسابداري پاتريس

 

هركدام از اين نرم افزارها  داراي كارآئي ها / مزايا و معايب  مختلف بوده و هركدام قيمت هاي متفاوتي داشته و به فروش رسيده اند .

 در بحث كارآئي هاي نرم افزارهاي حسابداري  به نكات مهمي مي توان اشاره نمود و آن اين است كه پديد آورنده گان  اين نرم افزارها  آنها را به چند دسته  تخصصي تقسيم نمودند مثل :

-         سيستم حسابداري مالي 

-         سيستم حسابداري انبار يا انبارداري

-         سيستم خريد و فروش و صدور فاكتور

-         سيستم صندوق و بانك و عمليات چك

-         سيستم حسابداري حقوق و دستمزد

-         سيستم  بودجه و گزارشات

-         سيستم خريد داخلي و بازرگاني و تداركات

-         سيستم حسابداري صنعتي و قيمت تمام شده

-         وووو......

 و افراد يا اشخاص و يا شركتهايي كه خواستار هريك از اين سيستمها هستند مي توانند هريك را جداگانه خريداري نموده و چنانچه همه را با هم بخواهند مي توانند تمام اين سيستم ها را يكجا خريداري نموده و  داشته باشند .

وقتي كه تمامي اين سيستم ها در يك پكيج گنجانده شود و با هم در ارتباط و اصطلاحا  Link   باشند آن را يك (( سيستم حسابداري يكپارچه ))  مي نامند .

 سيستم يكپارچه حسابداري بدان معناست كه بطور مثال شما فاكتور خريد كالايي را  در سيستم خريد ثبت مي نماييد  نرم افزار بطور اتوماتيك  سند حسابداري آن را صادر و در حسابهاي مربوط به خريد كالا و حساب فردي كه از او كالا خريداري شده است ثبت هاي لازم را انجام داده و هم زمان و بطور اتوماتيك  تعداد و قيمت كالاي خريداري شده را به كاردكس اين كالا در انبار منتقل و به موجودي اين كالا به تعداد فاكتور خريد اضافه مي نمايد و همچنين بطور اتوماتيك وجه و يا چك پرداخت شده جهت كالاي خريداري شده كه به فروشنده تسليم شده است را بطور اتوماتيك در سيستم نقد و يا بانك و چك عمل نموده و سند اتوماتيك حسابداري آن در دفاتر عمل شده و تسويه انجام پذيرفته و گزارشات مالي اعم از حسابهاي دفاتر / حساب اشخاص / موجودي كالا / ترازنامه / سود وزيان و ....  كل گزارشات مالي  در همان لحظه به روز مي شوند .

اگر شركتها بخواهند كه اين عمليات به شرح فوق بطور كاملا اتوماتيك انجام شود بايستي تمامي سيستم هاي نام برده شده فوق را از شركت ارائه دهنده خريداري نمايند بطور مثال  اگر فقط سيستم حسابداري مالي داشته باشند و سيستم انبارداري نداشته باشند اين عمليات انجام نخواهد پذيرفت .  

پس خريداراني كه مي خواهند اين عمليات اتوماتيك انجام شود  به نوعي يا مجبور و يا ترغيب به خريد ساير سيستمهاي آن شركت خواهند شد .

و زماني كه مجبور به خريد باشند شركت ارائه دهنده نرم افزار  هر قيمتي كه به آنها بدهند استفاده كننده گان قبلي شان  مجبورند كه بخرند وگرنه كار و فعاليت  شركت و موسسه آنها مختل و شايد از هم گسيخته شده و مشكلات بسيار زياد و جبران ناپذيري براي شركت استفاده كننده به بار آورد  .

 در نوع كارآئي هاي اين نرم افزارها  نكته بسيار قابل توجه و قابل تعمقي وجود دارد كه به آن نكته بيش از نكات ديگر بايد توجه داشت و آن اين است كه متاسفانه در طراحي و برنامه نويسي  اكثر نرم افزارهاي حسابداري نام برده شده استانداردهاي حسابداري دوبل و دو طرفه با رعايت طريقه تحرير دفاتر قانوني  رعايت نشده فلذا نمي توان آنها را براي  استفاده شركتهايي كه مي خواهند حسابداري استاندارد داشته و در انتهاي كار و سال مالي دفاتر قانوني خود را از روي نرم افزار حسابداري تحرير و براي رسيدگي به اداره دارائي و تشخيص ماليات ارائه دهند مورد استفاده قرار داد .

و به اصطلاح اكثر اين نرم افزارها بازاري و فروشگاهي بوده و فقط با ديد صدور فاكتور براي مشتريان و كنترل حساب مشتري و چكهاي صادر شده و كنترل موجودي صندوق و كالاهاي موجود در انبار نوشته شده و از استاندارد هاي حسابداري دوبل و دو طرفه و دفاتر قانوني غافل شده اند .

و البته برخي از آنها هم اين استاندارد ها را رعايت نموده و داراي دفاتر قانوني و دوبل  بوده و برخي ديگر  خوشبختانه هم با ديد بازاري و فروشگاهي و هم با ديد حسابداري دوبل استاندارد نوشته شده اند و هر دو عمل را مي توانند انجام دهند .

 حال از اين به بعد وارد بحث مهم ( قيمت نرم افزار )  خواهيم شد .

 از زمان پيدايش نرم افزارهاي حسابداري و مالي و يا كلا هر نرم افزار در هر زمينه اي در ايران تا به حال هيچ نهادي و يا هيچ سنديكا و يا انجمني جهت نرخ گذاري بر روي نرم افزار نبوده است و تقريبا هيچ كنترلي بر روي نحوه و نوع قيمت گذاري بر روي نرم افزار در ايران وجود ندارد .

اين خود شركتها و مؤسسات توليد كننده و پديد آورنده نرم افزار هستند كه معمولا با در نظر گرفتن هزينه هاي توليد و برنامه نويسي و جانبي و ميزان سود خود و حفظ توان رقابت با  شركتها و مؤسسات مشابه  اقدام به سياست گذاري  نرخ هاي خود نموده و قيمت نرم افزارهاي خود را تعيين مي نمايند .

 نرم افزارهاي حسابداري كه به صورت  سيستم به سيستم و جداگانه از يكديگر فروخته مي شوند معمولا از  قيمت هاي  000 / 100 تومان شروع و تا قيمت هاي 000 / 000 / 20 تومان بوده و سيستم هاي حسابداري كه به صورت يكپارچه فروخته مي شوند معمولا از قيمت هاي 000 / 200 تومان شروع و تا قيمت هاي  000 /000 / 180 تومان  هم اكنون به فروش مي رسند .

 همانطوريكه بيان شد  در ادامه اين قسمت كه بي ربط به رقابت اين نرم افزارها با يكديگر هم نيست لازم است كه بدانيد نرم افزارهاي نام برده شده همانطوري كه  هر كدام داراي كارآئي هاي مختلف هستند /  داراي قيمت هاي متفاوتي نيز هستند .

به نظر اينجانب نرم افزار هاي حسابداري موجود را هم به لحاظ كارآئي و هم به لحاظ قيمت مي توان به 3 دسته و گروه عمده تقسيم نمود :

 1 –گروه اول ( شامل نرم افزارهاي حسابداري  بسيار گسترده و بسيارگران مثل همكاران سيستم  )

2 –گروه دوم ( شامل نرم افزارهاي حسابداري  متوسط و تقريبا گران مثل ناپال و تدبير  )

3 –گروه سوم ( شامل نرم افزارهاي حسابداري كوچك و ارزان مثل رافع و حسابرس  )

 و همچنين استفاده كننده گان از اين نرم افزارها  / هم به لحاظ وضع مالي شركت خود و توانايي پرداخت هزينه خريد نرم افزار حسابداري و هم به لحاظ نوع كارشان نيز به 3 گروه عمده تقسيم خواهند شد :

 1 – گروه اول ( شامل كارخانجات / ادارات / سازمانها / نهاد ها / و مشاغل بسيار گسترده و بزرگ )

2 – گروه دوم ( شامل شركتها / كارگاهها / فروشگاههاي متوسط )

3 – گروه سوم ( شامل فروشگاههاي كوچك / مغازه داران / كسبه جزء )

 كاملا بديهي است  فردي كه صاحب فروشگاه كوچكي در خيابان استانبول بوده و يك بوتيك لباس فروشي جزئي دارد  نه توان خريد نرم افزار هاي حسابداري بسيار گران را دارد و نه نوع كار ايشان به صورتي است كه نياز به چنين نرم افزار گسترده اي داشته باشد .

پس بطور اتوماتيك اين كاسب به  دنبال نرم افزاري در گروه نرم افزارهاي حسابداري ارزان  قيمت به دنبال نرم افزار مورد دلخواهش به جستجو  مي پردازد  .

 و بلعكس كارخانه جات و شركتهاي بسيار بزرگ و گسترده اي  مثل ايران خودرو و سايپا  يا وزارتخانه ها  بعلت گستردگي كار خود  و يا مسائلي ديگر  معمولا به دنبال نرم افزارهاي حسابداري بسيار گسترده كه بتواند كار گسترده آنها را انجام دهد رفته و طبيعتا به علت وضع فوق العاده خوب مالي اينگونه شركتها و ادارات و اينكه  هزينه خريد نرم افزار را شخص پرداخت نمي كند /  قيمت نرم افزار حسابداري برايشان مهم نيست كه چقدر باشد بنده خود شخصا ديده ام شركتي نيمه دولتي  براي خريد يك نرم افزار حسابداري  تقريبا 000 / 000 / 270 ميليون تومان  پرداخت كرد

البته نا گفته نماند كه نرم افزار حسابداري در حد  000 / 000 / 2 تومان هم كار اين شركت را انجام مي داد .

در هر صورت تصميم مديران مالي اين شركت اينگونه بود كه اين مقدار هزينه كنند !! چرا ؟ بماند !

 البته نمي توان گفت به طور 100 در 100  هر نرم افزار حسابداري بسيار گران  / خيلي خوب و عاليست و هر نرم افزار حسابداري ارزاني خيلي بد و بي ارزش است چون به دليل همان قيمت گذاري نرم افزار كه توسط پديد آورنده اش صورت پذيرفته  يكي مايل است كه نرم افزار حسابداريش را  100 ميليون تومان بفروشد و ديگري دوست دارد  مشابه همان نرم افزار شايد هم قدري بهتر از آن را 50 هزار تومان بفروشد و اين مسئله ميزان كارآئي نرم افزار را تعيين نمي كند .

بسيار ديده ايم  نرم افزار حسابداري كه  50 هزار تومان خريداري شده به مراتب كامل تر  و بسيار بهتر و كارآمد تر از نرم افزاري بوده است كه 10 ميليون تومان قيمت داشته است .

به نظر اكثر استفاده كننده گان و متخصصين حسابداري و مالي نرم افزاري چون حسابداري يكپارچه پارسا 2000  از لحاظ كارآئي  در گروه دوم يعني نرم افزارهاي حسابداري متوسط و از لحاظ  قيمت  آنقدر ارزان است كه حتي در گروه سوم يعني ( ارزان ها ) هم قرار نمي گيرد !!!

 با اين قيمت حسابداري پارسا 2000 برخي از همكاران گروه  بسيار ارزان ها را براي اين نرم افزار در نظر مي گيرند .

 نرم افزار حسابداري يكپارچه پارسا 2000 به لحاط كارآئي  خوب و قيمت بسيار ارزانش جايگاهي بسيار ويژه در ميان نرم افزارهاي حسابداري دارد و به لحاظ راحتي كاربر در استفاده از اين نرم افزار باعث محبوبيت بيشتر آن حتي بين افرادي كه حسابدار نيستند شده است  .

در اين مبحث قصد آن را داريم كه نرم افزار  يكپارچه حسابداري پارسا 2000 را با تمامي 36  نرم افزار حسابداري نام برده شده فوق  هم  ( از لحاظ كارآئي و هم از لحاظ قيمت )  مورد مقايسه و نقد و بررسي قرار دهيم :

نرم افزار حسابداري پارسا 2000 را با نرم افزارهاي ( بسيار گران قيمت ) نمي توان مقايسه نمود چون نه كارآئي هاي آنها مشابه است و اگر هم قدري مشابه باشد  از لحاظ قيمت واقعا نمي توان مقايسه اي انجام داد .

چگونه ممكن است يك نرم افزار حسابداري 000 / 6 توماني را با يك نرم افزار 000 / 000 / 120 توماني مقايسه نمود ؟؟؟!!!

روش هاي قيمت گذاري / روش هاي فروش / روش هاي تبليغات / نوع عمليات نرم افزار / و... هر كدام از اين نرم افزارها از زمين تا آسمان فرق مي كند .

با ذكر يك داستان واقعي اين عدم توانايي مقايسه را بين نرم افزار حسابداري پارسا 2000 با نرم افزارهاي بسيار گران قيمت برايتان توضيح مي دهم تا خوب متوجه شويد :

دوستي داشتم كه معاون اداري و مالي يك شركت بزرگ و خوب بود و وضع مالي شركتشان  هم بسيار خوب بود و در صدد خريد نرم افزار حسابداري براي شركت خود بودند ايشان از بنده راهنمايي خواستند كه كدام نرم افزار را انتخاب كنند ؟؟  بنده با توجه به نوع عمليات شركت آنها و نوع كارشان و حجم عمليات مالي آنها  نرم افزاري به آنها پيشنهاد دادم كه تمام عمليات شركت آنها را كه انجام مي داد هيچ  بلكه قابليت هاي بسيار بيشتري هم داشت كه براي آنها بسيار مطلوب بود  قيمت آن نرم افزار هم در  حدود 000 / 400 تومان بود .

بعد از چند هفته بنده ايشان را نديدم و بعد كه ايشان را ديدم از وي پرسيدم كه چي شد ؟؟  آن نرم افزار حسابداري را رفتي ببيني و يا خريدي يا نه ؟؟

ايشان فرمودند بله رفتم و آن نرم افزار را ديدم / بسيار نرم افزار خوبي بود و تمام كار شركت ما را هم انجام مي داد .

گفتم خوب خريدي  ؟؟ گفت نه !!

گفتم چرا ؟؟

گفت : اولا به  مدير عامل گفتم كه قيمت نرم افزار 400 هزار تومان است كه ترش كرد و گفت نرم افزار حسابداري 400 هزار توماني اصلا به درد نمي خوره !!!!  انگار مي خواست نرم افزار را متري يا كيلويي بخره !!

ثانيا  در همان موقع فردي پيدا شد و از سوي يكي از اين شركتهاي بسيار بزرگ نرم افزاري  با من تماس گرفت و گفت بياييد نرم افزار ما را بخريد نرم افزار ما چنين است و چنان و گفت كه من با  فلاني در هيئت مديره شركت شما آشنا هستم و ايشان گفته اند كه از ما نرم افزار حسابداري خود را بخريد و ادامه داد كه فردا براي نصب نرم افزار به شركت ما مي آيد .

فرداي آن روز ايشان به شركت ما آمد و بعد از اينكه با همان فرد هيئت مديره مذاكره اي نمود نرم افزار را آورد روي كامپيوتر ها نصب كرد و بلافاصله صورتحسابي را كه به امضاي رئيس هيئت مديره بود براي بنده آورد كه چك پرداخت آن مبلغ را صادر كنم  به صورتحساب كه نگاه كردم  شاخ در آوردم !!!

يك صورتحساب  با مبلغ  000 / 000 / 168 ميليون تومان و هزينه هاي پشتيباني ما هيانه 000/340/3 تومان  !!!

دوستم كه تعريف مي كرد مي گفت من كه هاج و واج مانده بودم تا آمدم صحبتي كنم فردي كه از سوي شركت نرم افزاري آمده بود  سوئيچ  يك اتومبيل را روي ميزم گذاشت و گفت آقاي ......

فرمودند قابل شما رو نداره !!!! وو ......

بله دوست عزيز به اين طريق ما هم صاحب يكدستگاه اتومبيل  L90  صفر كيلومتر شديم !!!

خدا بده بركت ....

دوستان عزيز و همكاران گرامي اين مطالب داستان نبود بلكه واقعيت هايي است كه اتفاق افتاده حال شما بفرماييد كه نرم افزار حسابداري پارسا 2000 با 000 / 6 تومان قيمت  چگونه مي تواند  اينگونه فروش كند !!!؟؟؟

چگونه مي تواند مورد مقايسه قرار بگيرد ؟؟؟!!! چگونه ديده مي شود ؟؟؟!!!

نرم افزار حسابداري يكپارچه پارسا 2000  را چه از لحاظ كارآئي و چه از لحاظ قيمت  مي توان با نرم افزارهايي كه در  گروه دوم و سوم ( متوسط و ارزان ) مقايسه نمود .

در اين مقايسه به نظر متخصصين حسابداري و مالي و استفاده كننده گان اين نرم افزار از چايگاه بسيار خوبي بر خوردار است چرا كه هم عمليات حرفه اي حسابداري و دوبل استاندارد را انجام مي دهد و هم عمليات خريد و فروش كالا ها را به روش بسيار ساده بازاري و كاربري با آن هم بسيار آسان و راحت بوده و  داراي ارزان ترين قيمت نرم افزار حسابداري در سراسر ايران است و تقريبا هيچ نرم افزار حسابداري  به اين قيمت نه آمده است و نه  در حال حاضر وجود دارد .

همچنين با سابقه كاركرد 15 ساله اين نرم افزار و دارا بودن بيش از  يكصد هزار يوزر و كاربر امتحان علمي و تخصصي خود را به نحو  بسيار مطلوبي پس داده است .

در اين قسمت مي خواهيم نرم افزار حسابداري پارسا 2000 را  با  يك نرم افزار حسابداري به نام هلو  مقايسه اي تخصصي و فني نماييم اما  ابتدا لازم است براي مقايسه هر چه بهتر اين 2 نرم افزار  با  نرم افزار حسابداري يكپارچه پارسا 2000 و كارآئي ها و قيمت آن هم آشنا شويد :

نرم افزار حسابداري يكپارچه پارسا 2000

قابل نصب و اجرا در محیط  ویندوزهای

۹۵ / ۹۸ / ۲۰۰۰ /  Xp / me

شامل 10 سيستم حسابداري به هم پيوسته مي باشد و سيستم ها موجود در آن عبارتند از : 

( حسـابــداري مـالـي  ) ، دوبـل استـانـدارد

1 – معرفي گروههاي مختلف حساب و ماهيت آنها ( دارائي ، بدهي ، سرمايه ، درآمد ، هزينه و …)

2 – معرفي سرفصل حسابها در سطح كل ، معين ، تفصيلي ( سه سطح ) ، انتخاب كد و افتتاح حساب به دلخواه و آزاد

3 – صدور اسناد حسابداري در سطح كل ، معين و تقصيلي  و با تعداد رديفهاي ثبت بسيار زياد

4 – امكان جستجوي كدينگ هر حساب ( كل ، معين ، تفصيلي ) در هنگام صدور سند از طريق قسمتي از نام يا كد حساب

5 – امكان تعريف سرفصل حساب جديد ( كل ، معين ، تفصيلي ) در هنگام صدور سند حسابداري

6 – امكان  گرفتن سند الگو و الگوبرداري از يك سند حسابداري براي صدور اسناد جديد 

7 – امكان اصلاح اسناد حسابداري قبل از ثبت دائم شدن آنها

8 – امكان مشاهده گردش و مانده حساب هر سطح از حسابها ( كل ، معين ، تفصيلي ) هنگام صدور سند حسابداري بدون احتياج به خارج شدن از سند

9 – امكان درج سند بين اسناد و افزايش اتوماتيك شماره سريال اسناد بعدي

10 – امكان حذف سند از بين اسناد و كاهش اتوماتيك شماره سريال اسناد

11 – امكان ثبت دائم نمودن اسناد حسابداري و حالت غير قابل تغيير اسناد

12 – قابليت تعريف شرحهاي مختلف و پيش شرحهاي معمول جهت سهولت و جلوگيري از  تكرار تايپ شرحهاي تكراري

13 – چاپ و يا مشاهده اسناد حسابداري ( از تاريخ تا  تاريخ   يا  از سند تا سند )

14 – مرتب كردن اسناد حسابداري به ترتيب تاريخ به همراه شماره سريال گذاري اسناد بطور اتوماتيك

15 – مرتب كردن اسناد حسابداري به ترتيب شماره سريال

16 –  گزارش اسناد خالي بين اسناد حسابداري

17 – گزارش خلاصه اسناد حسابداري ثبت شده و شرح كامل سند و تعداد اسناد ثبت شده

18 – قابليت تغيير توضيحات و شرحهاي پاورقي ويا امضاهاي ذيل اسناد حسابداري و گزارشات مالي

19 – صدور سند افتتاحيه و اختتاميه ، در هر زمان دلخواه و بستن اتوماتيك حسابها توسط نرم افزار ، مانده گيري حسابها و انتقال مانده ها به سال بعد و صدور اتوماتيك سند افتتاحيه سال بعد

20 – انتقال اتوماتيك  كليه عمليات انجام شده در اسناد حسابداري به دفاتر روزنامه ، كل ، معين و تفصيلي و حسابهاي مربوطه

21 – چاپ و يا مشاهده دفتر روزنامه ( با مبالغ كل ، با مبالغ معين ، با مبالغ تفصيلي ) از تاريخ   تا  تاريخ   يا از سند  تا سند

22 – قابليت جستجوي شرح  و يا مبلغي خاص در اسناد حسابداري ،  روزنامه ، كل ، معين ، تفصيلي و در كل عمليات مالي

23 – چاپ و يا مشاهده دفاتركل ، معين  ، تقصيلي  استاندارد ( از تاريخ  تا  تاريخ  يا از سند  تا سند )  يا از ابتداي دوره مالي تا هر مقطع دلخواه

24 – گزارش حسابهاي مانده بدهكار معين يك حساب  كل

25 – گزارش حسابهاي مانده بستانكار  معين يك حساب كل

26 – گزارش حسابهاي مانده بدهكار تفصيلي يك حساب معين

27 – گزارش حسابهاي مانده بستانكار تفصيلي يك حساب معين

28 – تراز آزمايشي به شش صورت و نوع مختلف ( از تاريخ تا تاريخ   يا از سند  تا   سند  )

29 – قابليت بازديد گردش و عملكرد يك حساب از درون تراز آزمايشي بدون نياز به خروج از تراز ( مرور حسابها )

30 – سود و زيان و ترازنامه در هر لحظه و ON   LINE      

31 – سود و زيان و ترازنامه  بر اساس محاسبات موجودي كالا بر اساس آخرين خريد هر كالا و يا نرخ ميانگين خريد كالاها

32 -  امكان معرفي كاربر و توانايي محدود كردن محيط كاري و نظارت بر  اپراتورها

33 – امكان تهيه كپي پشتيبان ( BACK  UP      )  از كل اطلاعات حتي با حجم بسيار بالاي داده ها بر روي فلاپي ديسكت بدون نياز به استفاده از ديسكت ديگر (  فشرده سازي يا  ZIP   كل اطلاعات مالي بصورت اتوماتيك توسط خود نرم افزار  )

34 – امكان تهيه  كپي پشتيبان  (    BACK   UP   ) بطور اتوماتيك توسط خود نرم افزار بر روي ديسك سخت يا هارد ديسك و يا مسير دلخواهي كه توسط كاربر تعيين مي شود

35 – امكان دريافت اطلاعات از سيستم خريد و فروش و صدور سند حسابداري اتوماتيك و ثبت فاكتورهاي خريد و يا فروش در حساب مشتري و يا خريدار و حسابهاي فروش و يا خريد كالا و همزمان در انبار كالا

36 – امكان دريافت اطلاعات از سيستم انبارداري و صدور سند حسابداري اتوماتيك

37 – امكان دريافت اطلاعات از سيستم صندوق و گردش وجوه نقد 0 دريافتها و پرداختهاي صندوق ) و صدور سند حسابداري اتوماتيك

38 – امكان دريافت اطلاعات از سيستم عملياتي بانك و كنترل چك و صدور سند حسابداري اتوماتيك

39 – دسترسي به ماشين حساب در كليه قسمتهاي سيستم

40 – پيش بيني منوهاي هوشمند جهت جلوگيري از اشتباهات و آموزش اپراتور از طريق لاين انتهاي صفحه تصوير در همه قسمتهاي سيستم

41 – قابليت استفاده از كليدهاي HELP    يا كمكي و راهنما جهت توضيحات مكفي و راهنمائيهاي بيشتر اپراتور

42 – قابليت فارسي كردن چاپگر با فونتهاي مختلف و متنوع

43 – قابليت تغيير عنوان شركت در مورد سال مالي فعال

44 – امكان كار با چندين سال مالي مختلف

  (  ا نـــبــــارداري  ) 

1 – معرفي گروهي يا جزء به جزء كالاها و اجناس و معرفي هر كالا با كد مخصوص به خود

2 – تنظيم و ثبت برگه انتقال يك كالا از يك انبار به يك انبار ديگر و يا از يك انبار به حساب شخص در حسابداري مالي و ثبت اتوماتيك سند حسابداري

3 – قابليت روئيت و چاپ و يا اصلاح برگ انتقال كالا به انبار ديگر و يا حسابي مخصوص و بلعكس

4 – قابليت تعريف 1000 انبار و 1000 كالا و جنس مختلف در هر انبار

5 – قابليت تعريف حد سفارش كالا جهت خريد به هنگام و تامين مواد و كالاها به موقع

6 – قابليت تعريف  9  نرخ  متفاوت جهت ورود و يا خروج كالا از انبار ( نرخ خريد ، نرخ فروش ، نرخ ميانگين خريد ، نرخ ميانگين خريد بعلاوه درصدي دلخواه ، نرخ خرده فروشي ، نرخ عمده فروشي ، نرخ اختياري و دلخواه ، آخرين نرخ خريد از فروشنده  ، آخرين نرخ فروش به يك خريدار )

7 – قابليت بروز كردن كل اجناس و كالاها و يا قسمتي از كالاهاي موجود در انبار با يكي از نرخ هاي توصيفي فوق

8 – انتقال اتوماتيك كل مشخصات كالاها و اجناس و مقدارهاي ريالي / تعدادي / موجودي / كدينگ  كالاها و اجناس و … از يك سال مالي به سال مالي بعد و محاسبه اتوماتيك موجوديها ي جنسي و ثبت هاي اتوماتيك در حسابداري مالي

9 – تنظيم و ثبت حواله انبار هنگام خروج و يا فروش كالاها همراه با مشاهده كل عملكرد حساب و كاردكس كالا و تخصيص و يا عدم تخصيص تخفيفات و تعيين نرخ هاي اختياري ، خرده فروشي  و عمده فروشي ، ميانگين خريد ، ميانگين خريد بعلاوه درصدي دلخواه ، و ثبت اتوماتيك سند حسابداري و تعيين شماره سند ثبت شده اتوماتيك در حسابداري مالي

10 – تنظيم و ثبت رسيد انبار هنگام ورود و يا خريد كالاها به انبار و ثبت اتوماتيك انجام خريد در حسابهاي انبار و شخص فروشنده

11 – روئيت و اصلاح رسيد انبار و اصلاح اتوماتيك در همه عمليات سيستم

12 – قابليت ثبت مرجوعيها و برگشت از فروش و برگشت از خريد اجناس و كالاها و ثبت اتوماتيك در حساب كالا در انبار و حسابداري مالي

13 – قابليت تهيه گزارش كارت كالا ها (تعدادي ، ريالي ) و كل مشخصات يك كالا از ابتداي ورود به انبار تا مقطع زماني دلخواه

14 – قابليت تهيه گزارش موجودي انبار ( تعدادي  ،  ريالي  ) و مشاهده و چاپ كل كالاهاي موجود در انبار و مشخصات كامل آنها و فروش هر يك از كالاها

15 – قابليت تهيه گزارش ليست قيمت تمامي كالاهاي موجود در انبار با انواع نرخهاي معرفي شده به سيستم

16 – قابليت تهيه گزارش ليست موجودي غير صفر انبار

17 – قابليت گزارش ليست  سفارش و درخواست كالاهاي مختلف از انبار و يا انبارها

18 – قابليت تهيه ليست انبارگرداني و تعيين مغايرات بين حساب كالا (  تعدادي  ، ريالي  ) در حسابداري مالي و اطلاعات كامپيوتر و انبار فيزيكي

19 – گزارش كاردكس كالا و گردش كل عمليات ورود و خروج هر يك از كالاها ( كلي ،  گروهي ،  جزئي  )

20 – بروز كردن نرخهاي فروش موجوديهاي انبار

21 – قابليت افتتاح انبار و يا معرفي كالاهايي كه قبلا در انبار نبوده ، در زمان صدور حواله انبار و يا رسيد انبار

22 – قابليت به ترتيب كردن موجوديهاي انبار بر اساس كد و يا حروف الفبا

23 – قابليت جستجوي سريع و يافتن نام انبارها و يا كالاهاي معرفي شده از طريق كد و يا قسمتي از نام كالا

( سيـستم كنترل توليـد و قيمت تـمام شـده ساخت محصول )

 1 – تعريف فـرمـولاسيـون ساخت يك محصـول

   عملكرد سيستم :  شما مي توانيد فرمول ساخت يك محصول را براي سيستم تعريف و تعيين نموده و سپس فرمان توليد اين محصول را به تعداد يا مقدار دلخواه صادر نماييد ، سيستم با توجه به فرمولي كه تعيين نموده ايد مقادير و يا تعداد موادهاي اوليه را از انبار مواد اوليه برداشت نموده و برگه توليد محصول را صادر و بطور اتوماتيك تعداد  يا مقدار محصول ساخته شده را به انبار كالاي ساخته شده انتقال مي دهد و همزمان مقادير و يا تعداد مواد اوليه هاي مصرف شده براي ساخت اين محصول را از انبار مواد اوليه كسر مي نمايد ، بنابر اين مواد هاي اوليه مصرف شده براي ساخت يك محصول چه از لحاظ تعدادي و چه از لحاظ ريالي بطور دقيق شناسايي شده و قيمت تمام شده ساخت محصول از لحاظ مواد اوليه بطور كاملا دقيق محاسبه ميگردد .

2 – بـرگه قيمت تـمام شـده 

    عملكرد سيستم :  قيمت تمام شده يك محصول حاصل جمع عوامل توليد ( مواد اوليه مصرف شده +  هزينه هاي دستمزد مستقيم  +  هزينه هاي سربار ساخت ) بوده كه در اين قسمت از سيستم مي توانيد اين محاسبات را به راحتي انجام دهيد ، مواداوليه مصرفي و هزينه هاي دستمزد مستقيم بصورت ريز و هزينه هاي سربار ساخت نيز بصورت ريز در برگه قيمت تمام شده مي تواند گنجانده شود و قيمت تمام شده نهايي محصول را  ، سيستم بطور اتوماتيك محاسبه نموده و در پايان نيز مي توانيد نسبت به هر كدام از آيتم هاي فوق درصدي سود ( سود بين مراحل توليد ) را در نظر گرفته و تعيين نماييد ، بديهي است بهاي فروش محصول نيز بطور اتوماتيك محاسبه شده و به شما پيشنهاد مي گردد .

( سيـستـم خـريـد و فـروش و صـدور فـاكتـور )

 1 – صدور فاكتور فروش به  12  صورت و تيپ كاري مختلف

2 – امكان تعريف انبار و يا محصول جديد در داخل هر انبار در هنگام صدور فاكتور فروش

3 – امكان  افتتاح حساب مشتري جديد هنگام صدور فاكتور فروش

4 – امكان مشاهده گردش و ريز حساب و يا مانده حساب هر مشتري در هنگام صدور فاكتور فروش

5 – امكان تعريف نرخهاي فروش به دلخواه كاربر ( نرخ ميانگين خريد ، نرخ ميانگين فروش  ، نرخ ميانگين خريد بعلاوه درصدي اضافه ، نرخ آخرين خريد ، نرخ آخرين فروش به مشتري دلخواه  ،  نرخ آخرين فروش  ، نرخ هاي اختياري  )

6 – محاسبه اتوماتيك سود هر كالا و يا هر فاكتور و مشاهده آن حتي  هنگام  صدور فاكتور فروش

7 – مشاهده وضعيت موجودي هر انبار و هر جنس و كالا از لحاظ (  تعدادي و يا ريالي  )   حتي در هنگام صدور فاكتور فروش

8 – امكان هرگونه كسورات و يا اضافات به فاكتور فروش كالا

9 – ثبت سند اتوماتيك فاكتور فروش در حسابداري مالي و همزمان در حساب مشتري و كسر كردن جنس فاكتور شده از انبار كالا

10 – امكان تعريف چگونگي  دريافت مبلغ فاكتور فروش  از مشتري ( بصورت نقد  ،  نسيه يا اعتباري يا دريافت چك ) و ثبتهاي همزمان و اتوماتيك در حسابداري مالي و حساب مشتري

11 – امكان تعريف نام ويزيتور و منظور نمودن مبلغ پورسانت هر ويزيتور از هر فاكتور فروشي كه ويزيتور صادر مي نمايد به حساب خود او

12 – امكان ثبت فاكتورهاي برگشتي و مرجوعي كالاها ( برگشت از فروش )

13 – امكان ثبت و نشان دادن مانده حساب مشتري در پرينت و چاپ فاكتور فروش جهت اعلام مانده مشتري به ايشان

14 – امكان جستجوي سريع فاكتور فروش

15 – چاپ برگه تحويل كالا به مشتري

16 – امكان چاپ مشخصات و كد مشتري و آدرس و شماره تلفن و آدرس و مشخصات مشتريان در فاكتور فروش

17 – امكان تنظيم و ثبت پيش فاكتور فروش

18 – امكان تنظيم و ثبت فاكتور فروش اماني

19 – امكان تنظيم و صدور فاكتور خريد كالا و يا خدمات به دلخواه كاربر ( نرخ ميانگين خريد ، نرخ ميانگين فروش ، نرخ ميانگين خريد بعلاوه درصدي اضافه ، نرخ آخرين خريد كالا ، نرخ آخرين فروش به هر مشتري دلخواه  ، نرخ آخرين فروش ، نرخ هاي فروش اختياري )

20 – مشاهده وضعيت موجودي هر انبار و هر جنس و كالا از لحاظ تعدادي و يا ريالي حتي هنگام صدور فاكتور خريد

21 – امكان هر گونه كسورات و يا اضافات به فاكتور خريد كالا

22 – ثبت سند اتوماتيك فاكتور خريد در حسابداري مالي و همزمان در حساب فروشنده و افزودن جنس فاكتور شده به انبار كالا

23 – امكان تعريف چگونگي پرداخت مبلغ فاكتور خريد به فروشنده ( بصورت نقد ، نسيه يا اعتباري  يا دريافت چك ) و ثبتهاي همزمان در حسابداري مالي و حساب فروشنده

24 – امكان ثبت فاكتورهاي برگشتي و مرجوعي كالا ها  ( برگشت از خريد )

25 – امكان بازديد ريز حساب فروشنده و مانده بدهي ما به فروشنده كالا

26 – امكان افتتاح حساب براي فروشنده اي كه  براي اولين بار خريد نموده ايم ، حتي در زمان صدور فاكتور خريد و قابليتهاي بسيار زياد ديگر

27 – امكان تعريف انبار و يا محصول جديد در داخل هر انبار در هنگام صدور فاكتور خريد

( پـرسنلـي  و حقـوق و دستـمـزد  )

 1 – قابليت ثبت كليه مشخصات فردي و خانوادگي پرسنل

2 – قابليت ورود اطلاعات حقوقي 1000 نفر پرسنل

3 – قابليت تعريف و تعيين جدول مالياتي موضوع ماده 131 جهت محاسبه ماليات حقوق ( قابل تغيير براي سالهاي بعد )

4 – قابليت احتساب حقوق براي پرسنل به 25 نوع و تيپ كاري مختلف

5 – معرفي انواع وامهاي دريافتي پرسنل ، استهلاك وام و چاپ دفترچه اقساط

6 – تهيه گزارش و ليست محاسبه حقوق ، اضافه كاري ، شيفت كاري ، نوبت كاري ، جمعه كاري ، عائله مندي و اولاد ، خوارو بار و مسكن و…… براي هر پرسنل

7 – تهيه گزارش جمع كل حقوق و اضافه كاري و ……… ( ماهيانه  /  ساليانه  )

8 – قابليت تهيه و چاپ فيش حقوقي  پرسنل

9 – قابليت تهيه ليست استاندارد بيمه جهت ارائه به ادارات بيمه سازمان تامين اجتماعي با محاسبات قانوني و استاندارد حقوقي

10 – قابليت تعيين شعبه بانك يا مكان ديگر و چاپ بر روي فيش حقوقي جهت دريافت حقوق و مراجعه پرسنل

11 – قابليت ذخيره اطلاعات حقوقي  پرسنل در هر ماه بطور جداگانه

12 – قابليت تعريف  ميزان و تعداد ساعات كاري هر روز

13 – قابليت تعيين آيتمهاي حقوق ( اضافه كاري ، حق جذب ، شيفت كاري ، حق اولاد و عائله مندي ، خوارو بار و مسكن و …….   ) از لحاظ بيمه پذيري و يا ماليات پذيري بصورتي كه كاربر مي تواند تعيين كند كه به آيتمهاي حقوقي  بيمه يا ماليات تعلق بگيرد يا نگيرد ( سيستم پارامتريك حقوق و دستمزد به صورت ايده آل ترين روش )

( كنتـرل صـدور و دريـافت چـك و عـملـيـات بـانـك )

 1 – قابليت ثبت مشخصات كامل چكهاي در يافتني و ثبت اتوماتيك و همزمان آن در حسابداري مالي و دفاتر و حساب فرد  واگذارنده چك

2 – قابليت مرتب سازي چكهاي در يافتي بر حسب ( تاريخ سر رسيد ، مبلغ ، حروف الفبا ، كد حسابها  و …… )

3 – قابليت ثبت مشخصات كامل چكهاي پرداختي و واگذار شده و ثبت اتوماتيك همزمان آن در حسابداري مالي و دفاتر و حساب بانك مورد نظر

4 – قابليت مرتب سازي چكهاي پرداختي بر حسب 0 تاريخ سر رسيد ، مبلغ ، حروف الفبا ، كد حسابها و …… )

5 – قابليت منظور نمودن كليه هزينه هاي بانكي ، كارمزدهاي بانكي و …… ثبت اتوماتيك و همزمان در حساب بانك و طرف حساب مورد نظر

6 – قابليت ثبت كليه حواله هاي رسيده و حواله هاي ارسالي ، محاسبه راس گيري  چكها ، صدور و واگذاري چك به اشخاص ديگر ، نقد و وصول شدن چكها ، نكول و عمليات برگشت شدن چكها و…… ثبت هاي اتوماتيك و همزمان آنها در حسابداري مالي و دفاتر و حسابها و طرف حسابهاي مورد نظر

7 – قابليت چاپ رسيد چك  با مشخصات كامل دريافت كننده آن

8 – قابليت انتقال چكهاي دريافتي و يا پرداختي به بانك مورد نظر و يا واگذاري آن به فرد ديگري يا به حساب دلخواه

9 – قابليت در جريان وصول كردن اتوماتيك چكهاي دريافتي به بانك مورد نظر

10- قابليت اصلاح و يا حذف چك دريافتي و يا پرداختي و اصلاح اتوماتيك و همزمان در حسابهاي مربوطه

11- قابليت جستجوي سريع شماره چك دلخواه و گرفتن گزارش سابقه آن كه اين چك در چه حسابي عمل شده و از چه كسي دريافت و يا به چه كسي پرداخت شده است

12- نگاه داشتن سابقه چك حتي بعد از وصول شدن و يا خرج شدن آن در سيستم دفتر چك براي مراجعات و پيگيري هاي بعدي كاربر

( قـابلـيت هـاي  بسيـار  زيـاد  ديگـر  سيـستـم  )

 انبار قطعات فني ( مجزا از سيستم انبارداري  )  ،  دفترچه تلفن و آدرس و مشخصات افراد ، عمليات صندوق قرض الحسنه و  وام  ،  تعريف و تغيير سطوح حفاظتي مختلف جهت دسترسي براي كاربران مختلف ( كاربرعادي ، مدير سيستم ، فاكتور زن ) ماشين حساب و .......

از لحاظ راحتي كار با نرم افزار حسابداري پارسا 2000  حتي كساني كه حسابداري نمي دانند و با اين حرفه آشنايي ندارند بسيار بسيار توجه شده است كه حتي مبتدي ترين افراد به راحتي بتوانند با آن كار كنند .

با اينكه 15 سال است كه كاربران  از اين نرم افزار به راحتي استفاده مي نمايند و اين سيستم داراي بيش از 000/80 يوزر و كاربر مي باشد  راحتي كار با اين سيستم كاملا به اثبات رسيده است و مي توان گفت كه : ( سواد كار با نرم افزار حسابداري پـارســا 2000 فقط و فقط سواد خواندن و نوشتن و روشن كردن كامپيوتر  است نـه ليسانس و فوق ليسانس حسابداري )  !!!!!

يكپارچه گي اين نرم افزار نيز  بدان معناست كه كافيست اجناس و كالاهاي خود را به انبار معرفي نموده و براي مشتريان و حسابهاي خود  كد حساب تعيين نماييد و بعد از آن كافيست فقط يك فاكتور خريد و يا فروش صادر نماييد ، بعد از ثبت اين فاكتور   :

نرم افزار حسابداري پارسا 2000  براي شما  اعمال ذيل را كاملا اتوماتيك و در عرض يك لحظه  انجام مي دهد  :

1 – در حساب مشتري فاكتور را ثبت مي كند

2 – سند اتوماتيك حسابداري آن را ثبت مي كند

3 – فاكتور ثبت شده و حساب مشتري  ، اتوماتيك در دفاتر قانوني ( روزنامه  / كل / معين  يا تفصيلي ) تحرير مي شود

4 – اگر فاكتور خريد كالا باشد  ، كالاي فاكتور شده  ( هم تعدادي و هم ريالي  ) به انبار و موجودي آن كالا اضافه مي شود

5 - اگر فاكتور فروش كالا باشد  ، كالاي فاكتور شده  ( هم تعدادي و هم ريالي  ) از انبار و موجودي آن كالا كسر مي شود

6 – وجه نقد و يا چك  پرداخت شده و يا دريافت شده  ، همزمان در حساب مشتري و حسابهاي خريد و فروش كالا ثبت مي شود

7 – حساب هاي خريد و فروش كالاها را مي توانيد لحظه به لحظه مشاهده كنيد ( فروش روزانه / فروش هفتگي / ماهيانه / ساليانه  و ….)

8 – سود فروش كالا  ( سود فروش هر كالا  / و يا سود همان فاكتور و يا سود كل فروش آن كالا ) همزمان بر روي فاكتور به شما نشان داده مي شود

9 – تمامي گزارشات خريد و فروش و موجودي كالاها و مرجوعي ها و سود و زيان و حساب مشتريان و دفاتر حسابداري به محض ثبت يك فاكتور بروز مي شوند و شما مي توانيد همان موقع تمام اين گزارشات را ببينيد

ووووو هزاران هزار عمليات حسابداري ديگر كه به خودي خود و كاملاً اتوماتيك در اين نرم افزار انجام مي پذيرد .

از طرفي نيز تمامي  عمليات مالي و حسابداري  و تحرير دفاتر قانوني شركت و يا فروشگاه  بطور كاملا اتوماتيك  و مطابق تمامي استاندارد هاي حسابداري و حسابرسي در دفاتر و حسابها عمل شده كه به راحتي مي توان دفاتر قانوني شركت را از روي نرم افزار براي ارائه به اداره دارايي جهت رسيدگي حسابها و تشخيص ماليات و يا استفاده از معافيت هاي ماليات  تهيه و بطور كاملا قانوني  ارائه داد .

طراح و برنامه نويس  نرم افزار حسابداري پارسا 2000 هم آقاي مهندس منصور بروجرديان بوده كه سوابق علمي و تخصصي ايشان كاملا مشخص و هم جزء اولين برنامه نويسان ايران هستند و هم جزء نوابغ برنامه نويسي و هم كارشناس ارشد حسابداري نيز مي باشند اين خصايص طبيعتا  ميزان اعتماد و اعتبار اين نرم افزار  را كه از 15 سال پيش تا كنون امتحان خود را به خوبي پس داده است را تا حد زيادي هم بالا برده و هم به بهترين وجه به اثبات رسانده است  .

بطور خلاصه  در خصوص نرم افزار حسابداري پارسا 2000 مي توان به 5  مشخصه بسيار مهم رسيد :

1 – قابليت هاي  بسيار فني و تخصصي بالاي نرم افزار حسابداري پارسا 2000 از لحاظ تلفيق حسابداري بازاري  با استاندارد هاي حسابداري و حسابرسي و دفاتر قانوني مالي  كه از ديد يك كارشناس بسيار زبده مالي  طراحي و نوشته شده است ( البته اين چيزي نيست كه تنها بنده عنوان كنم كه همه كاربران اين سيستم همين نظر را دارند )

2 –  تكنيك هاي بسيار بالاي طراحي و برنامه نويسي از لحاظ راحتي كار با نرم افزار

(user  friendly  )

3 -  محافظت بي نظير و 100 در 100  اطلاعات نرم افزار از لحاظ  عدم آلودگي فايل هاي اطلاعاتي به هر نوع ويروس چه  ويروس هاي قديمي و چه ويروسهاي جديد  

4 – با آنكه بانك هاي اطلاعاتي نرم افزار حسابداري پارسا 2000 تحت سيستم عامل Dos     نوشته شده است اما اين قابليت  و مزيت بزرگ را هم دارد كه با تمامي ويندوزها از 95 تا  XP     به راحتي بر روي هر كامپيوتري نصب و اجرا شود كه اين قابليت دوكاره بودن سيستم عامل و

 راه انداز  را نرم افزارهاي تحت  Windows   ندارند .

اين مزيت بسيار بزرگ را  برايتان توضيح مي دهم تا به ارزش آن پي برده و در واقع شايد سوال برخي از افرادي باشد كه مي گويند چرا بانك هاي اطلاعاتي پارسا 2000 تحت Dos است :

تصورش را بكنيد كه شما از يك نرم افزار حسابداري كه كاملا  تحت Windows برنامه نويسي شده است استفاده مي نماييد و تا به حال 000/10 سند حسابداري و يا يكسال و يا 6 ماه  اطلاعات مالي در آن وارد كرده ايد و فراموش كرده ايد حتي يك بار هم از اين اطلاعات كپي پشتيبان تهيه نماييد و فردا كه كامپيوتر خود را براي شروع كار روشن مي كنيد ويندوز اشكال پيدا كرده و به هيچ وجه اجرا نمي شود و ويندوز بالا نمي آيد .

خوب شما كه اين همه اطلاعات در نرم افزار خود داريد و كپي پشتيبان هم نداريد و ويندوز هم خراب است و اصلا بالا نمي آيد  چه مي كنيد ؟؟؟!!!!!

متخصص ترين و زبده ترين طراحان و برنامه نويسان و مهندسين كامپيوتر در اين مواقع نمي توانند كمك شما كنند و همگي در حل اين مشكل عاجز مي مانند و اطلاعات شما هم  به باد رفت و دوباره بايستي بنشينيد و دوباره اطلاعات خود را وارد كنيد !!!

تصورش را مي شود كرد كه چه حالي به شما دست خواهد داد .

اما نرم افزار حسابداري پارسا 2000 علاوه بر آنكه در تمامي ويندوزها  به راحتي نصب و اجرا مي شود در چنين مواقع اظطراري نيز هيچ مشكلي نداشته و به راحتي شما مي توانيد با يك ديسكت Boot able   كامپيوتر خود را به راحتي با آن بالا آورده و  نرم افزار حسابداري پارسا 2000 خود را  به راحتي اجرا نموده و به اطلاعات خود خيلي راحت دست پيدا نماييد .

و مزاياي بسيار بسيار زياد فني اين نرم افزار كه در اينجا مجال طرح آنها نيست .

5 –  و بالاخره  قيمت و بهاي اين نرم افزار با اين قدرت و وسعت و كارآئي 

نرم افزار حسابداري يكپارچه پارسا 2000 تحت  ويندوزهاي  95 / 98  / me   فقط 000/6 تومان

نرم افزار حسابداري يكپارچه پارسا 2000 تحت  ويندوز Xp                       فقط 000/12 تومان

بله  درست شنيده ايد  در ميان اين همه نرم افزار هاي حسابداري جندين ميليوني و چند صد هزار توماني  اين قيمت هاي اين نرم افزار مي باشد !!!!

بنده شخصا توصيه اي براي تمامي افراد / اشخاص / شركتها / موسسات و همكاران و حسابداران  دارم  خواهشمندم خوب گوش كنيد :

آيا تا به حال با خانواده محترمتان  به سينما رفته ايد ؟؟؟  چقدر هزينه كرده ايد ؟؟؟!!

آيا تا به حال با يكي دوتا از دوستانتان به رستوران رفته و غذايي ميل نموده ايد ؟؟؟ چقدر هزينه كرده ايد ؟؟؟

آيا تا به حال به شهر بازي با خانواده رفته ايد ؟؟؟  چقدر هزينه كرده ايد ؟؟؟؟

آيا فيلمي را خريداري كرده ايد  ؟؟ كه تنها يكبار مي توانيد آن را ببينيد و بعد ديگر تكراري مي شود ؟؟؟ چقدر هزينه كرده ايد ؟؟؟

حتي براي يك بار و فقط براي ديدن نرم افزار حسابداري پارسا 2000 را كه به راحتي مي توانيد با 000 / 6 تومان يا  000 / 12 تومان خريداري كنيد ببينيد و امتحان كنيد .

بسياري از افراد و اشخاص و شركتها قبلا از  اين نرم افزار استفاده مي نموده اند با تبليغات وسيع و از روي نا آگاهي  كه مثال  بسيار جالب  فكر كرده اند  ( مرغ همسايه غاز است  ) آنچه كه خود سال ها  داشته اند از بيگانه تمنا كرده اند و  رفته اند و نرم افزار حسابداري تحت ويندوز ......  خريداري  و آنقدر گرفتار و كلاف سر در گم  شده اند كه مجددا  به نرم افزار حسابداري پارسا 2000 بازگشته و حتي مي روند در سي دي هاي قديمي خود در به در دنبال آن مي گردند تا كار حسابداري خود را با آن انجام دهند و قيد وجهي كه بابت خريد نرم افزار حسابداري  ....  تحت ويندوز هم داده اند را مي زنند .

اين مطلب هم استناد واقعي دارد اگر كسي باور نمي كند حاضريم  اين مطلب را هم به ضرص قاطع  به او ثابت كنيم .

در اين قسمت مي خواهيم نرم افزار حسابداري پارسا 2000 را  با  يك نرم افزار حسابداري به نام هلو  مقايسه اي تخصصي و فني  و قیمتی نماييم :

مقايسه تخصصي  نرم افزار حسابداري پارسا 2000 و حسابداري هلو كد 12 :

در نسخه كد 12 حسابداري هلو كه داراي قيمت 000/107 تومان است امكان ثبت سند حسابداري ساده و يا دستي را هم ندارد و در نرم افزار حسابداري پارسا 2000  صدور سند حسابداري دستي و اتوماتيك براي هر عمل مالي يعني صدور فاكتور خريد و يا فروش و يا صندوق و يا چك و بانك و .....   در 15 سال پيش نوشته شده بود و هنوز هم هست  البته با قيمت فقط 000/6 تومان  نه آنكه استفاده كننده و يوزر  000/107 تومان بدهد و نرم افزار حسابداري خريداري كند كه حتي توان ثبت يك سند حسابداري ساده را هم نداشته باشد چه رسد به ثبت سند حسابداري تمام اتوماتيك و يك سؤال اساسي اينجا مطرح است  و آن سؤال اينست كه اگر طبق ادعاهاي مسئولان و برنامه نويسان شركت طرفه نگار  نرم افزار حسابداري هلو نسبت به نرم افزار حسابداري پارسا 2000 بسيار بسيار حديد تر و كارآمد تر است پس چرا تمامي اين امكانات پيشرفته انبار و حسابداري  و تمام اتوماتيك در 15 سال پيش و در نرم افزار حسابداري پارسا 2000 كه تحت Dos     هم بوده است بطور يكجا و كامل  موجود است آن هم به قيمت  000 / 6 تومان  !!!  و از اين عمليات پيشرفته  در نرم افزار حسابداري هلو كه تحت  windows   است و مي گويند كه  15 سال هم جلوتر بوده  و جديد تر است يا  خبري نيست و يا بصورت تكه و پاره در نگارشهاي مختلف يكي در ميان يا هست يا نيست  !!!! با قيمتهاي متفاوت و مختلف از  50 هزا تومان تا  800 هزارتومان ؟؟؟!!!!

مقايسه تخصصي  نرم افزار حسابداري پارسا 2000 و حسابداري هلو كد 23 :

در نسخه كد 23 حسابداري هلو كه داراي قيمت 000/207 تومان است امكان نمايش سود هر كالا و هر فاكتور و خروجي  Text  و دريافت ها و پرداخت ها و ترازهاي آزمايشي 2 و 4 و 6 ستوني  از ويژگي هاي خاص  اين نگارش نام برده شده است .

تمامي اين عمليات حسابداري و بسيار بسيار بيشتر از اينها در 15 سال پيش در نرم افزار حسابداري پارسا 2000 و حتي تحت  Dos  نوشته شده بوده و الان هم تحت Windows  XP  اين نرم افزار موجود و فقط 000/12 تومان قيمت دارد نه  000/ 207 تومان !!!!!

مقايسه تخصصي  نرم افزار حسابداري پارسا 2000 و حسابداري هلو كد 33 :

در نسخه كد 33 حسابداري هلو كه داراي قيمت 000/217 تومان است از امكان مشاهده گردش كالا  ( هم تعدادي و هم ريالي )  به عنوان يكي از ويژگي ها و برتري هاي خاص  اين نگارش نسبت به نگارش هاي قبلي آن نام برده شده است .

در اين مورد بسيار لازم است كه بدانيد كنترل گردش كالا ( هم تعدادي و هم ريالي ) بطور كامل و كل گزارش هاي گردش موجودي ها و ورود و خروج هر كالا  و تمامي كاردكس هاي گردش كالا و موجودي هاي انبار و گزارشات كامل و پيشرفته انبار و حسابداري انبار حتي با نرخ هاي روز / ميانگين / ميانگين خريد / ميانگين فروش / نرخ آخرين فروش و نرخ آخرين خريد  كالا و....  تمامي گزارشات كامل انبار  در 15 سال پيش در نرم افزار حسابداري پارسا 2000 كه فقط 000/6 تومان است موجود بوده و الان هم هست .

صرف نظر از آنكه در نرم افزار حسابداري هلو زماني كه يك فاكتور برگشت از خريد يا فروش ثبت مي كنيد كل انبارهاي اين نرم افزار و قيمت هاي آنها و موجودي ها به هم ريخته و مشكلاتي را به بار مي آورد كه هنوز هم اين نقيصه بر طرف نشده است /  گزارشاتي كه بعنوان ويژگي خاص در نرم افزار حسابداري هلو عنوان شده است نو آوري يا  ابداعي جديد و اختراع و اكتشافي نيست كه قبلا هيج جا نبوده و الان فقط در نرم افزار حسابداري هلو موجود باشد  !!!!

با توجه به ادعاهاي مسئولين حسابداري هلو ( هر چند كه غير واقعي است )  كه اولين نرم افزار حسابداري تحت Windows  را  آنها نوشته اند چطور است كه در زمان و دوران Dos  يعني حدودا 17 الي 18 سال پيش داراي هيچگونه نرم افزار حسابداري نبوده اند و اصلا در آن زمان وجود نداشته اند چگونه نرم افزار حسابداري پارسا 2000 از آن زمان تا كنون داراي گزارشات بسيار پيشرفته انبار بوده  اما اين حسابداري هلو است كه مدعيست اين گزارشات را تحت  Windows  ابداع و نو آوري كرده و از طراوشات  فكري متخصصان خود آنها را نوشته است !!!!

آيا ممكن است كپي برداري و يا الگو برداري صورت پذيرفته باشد  ؟؟؟؟ 

الگو برداري  حسابداري پارسا 2000 تحت  Dos   از حسابداري هلو تحت Windows     ؟؟؟؟!!!

يا الگو برداري  حسابداري هلو تحت Windows از حسابداري پارسا 2000 تحتDos    ؟؟؟؟!!!!

به نظر شما با توجه به قدمت و قديمي بودن سن 15 ساله حسابداري پارسا 2000 و عمر حدود 8 سال  حسابداري هلو  كدام گزينه  مي تواند درست و حقيقت داشته باشد ؟؟؟!!! 

 مقايسه تخصصي  نرم افزار حسابداري پارسا 2000 و حسابداري هلو كد 24 :

در نسخه كد 33 حسابداري هلو كه داراي قيمت 000/217 تومان است از ويژگي هاي اين نگارش  روش دائمي حساب كالا براي انبار و سودو زيان است .

براي كساني كه روش دائمي حساب كالا را نمي دانند توضيح مي دهم : ( در  روش دائمي يك حساب كل به نام حساب كالا باز شده و خريد كالا به اين حساب بدهكار و ثبت شده و فروش كالا به بستانكار اين حساب ثبت مي گردد كه در انتهاي دوره مالي مانده اين حساب تحت عنوان سود يا زيان ناويژه  جهت احتساب سود و زيان ويژه  به حساب سود و زيان منتقل ميگردد ) .

 در اين خصوص نيز بايستي عرض كنم كه  باز هم 15 سال پيش و در نرم افزار حسابداري پارسا 2000 تمامي اين امكانات به بهترين شكل وجود داشت و الان هم دارد ضمنا در نرم افزار حسابداري پارسا 2000 كه 000/6 تومان قيمت دارد هم قابليت استفاده از حساب كالا و روش دائمي موجود است و هم قابليت استفاده از روش ادواري و استفاده از حسابهاي خريد و فروش آنهم بصورت تمام اتوماتيك و يكپارچه يعني به به طور مثال به  محض صدور فاكتور خريد كالاي فاكتور شده  بطور اتوماتيك به حساب انبار و آن كالاي فاكتور شده اضافه شده و در جا به حساب خريد در دفاتر منتقل و بدهكار شده و هم زمان در حسابي كه خريد از او انجام شده است ثبت و عمل مي گردد و ضمنا  بلافاصله  تمامي گزارشات سيستم به روز شده و مي توانيد در همان لحظه تمامي گزارشات خريد و فروش و انبار و سود و زيان و ترازنامه را بگيريد .

البته تمامي اين عمليات در نرم افزار حسابداري پارسا 2000  با  000 / 6 تومان

  نه با  000 / 247 تومان  !!!!

اين عمليات از 15 سال پيش در نرم افزار حسابداري پارسا 2000 تا كنون موجود بوده و هست و چيز جديدي نيست كه كسي نو آوري و يا  از خود ابداع كرده باشد .

اگر اسم اين عمليات را ابداع بگذاريم  طبيعي است كه  ابداع  در 15 سال پيش و توسط طراح و برنامه نويس نرم افزار حسابداري پارسا 2000 صورت گرفته نه آنكه  نرم افزاري الگو سازي كنيم و بگوييم كه فقط ما اين شيوه را ابداع كرده ايم  .

ضمنا حتي الهام گرفتن از چيزي براي ساخت چيز ديگري مشابه آن  بازهم الگو برداريست .

 مقايسه تخصصي  نرم افزار حسابداري پارسا 2000 و حسابداري هلو كد 32 :

 در نسخه كد 32 حسابداري هلو كه داراي قيمت 000/147 تومان است  يكي از برترين ويژگي هاي مهم اين نسخه كه به خريداران گفته مي شود آن است كه اين نگارش مي تواند يك مورد هزينه را به فاكتور خريد اضافه كند !!!!

مثلا اگر شما فاكتور خريدي صادر كرديد و هزينه اي هم براي حمل آن  پرداخت نموديد مي توانيد در زير فاكتور آن را ثبت كنيد !!!!!

باز هم در 15 سال پيش و تا كنون نيز  در نرم افزار حسابداري پارسا 2000  دقيقا همين عمليات و حتي بسيار فراتر از آن انجام مي پذيرد و شما مي توانيد در فاكتور خريد و يا فروش علاوه بر مشاهده موجودي كالا در انبار بر روي فاكتور و نرخ هاي خريد و فروش هر كالا و سود و زيان هر فاكتور و سود و زيان كل كالا /  هر هزينه اي كه پرداخت نموده ايد به راحتي در فاكتور  ثبت نموده و حتي نرم افزار حسابداري پارسا 2000  قابليت آن را دارد كه  براي هر  هزينه پرداخت شده سند اتوماتيك حسابداري صادر كرده و آن را در حسابهاي مربوط در دفاتر روزنامه مالي ( كل و معين يا تفصيلي )  براي شما ثبت نمايد .

البته باز هم با خريد نرم افزار حسابداري پارسا 2000 به قيمت 000/6 تومان نه 000/147 تومان !!!

 مقايسه تخصصي  نرم افزار حسابداري پارسا 2000 و حسابداري هلو كد 41 :

 در نسخه كد 41 حسابداري هلو كه داراي قيمت 000/427 تومان است يكي از برترين ويژگي هاي مهم اين نسخه كه به خريداران گفته مي شود آن است كه اين نگارش مي تواند فاكتور خدمات نيز صادر كند !!!  عجب !!!

باز هم در 15 سال پيش و تا كنون نيز  در نرم افزار حسابداري پارسا 2000  دقيقا همين عمليات و حتي بسيار فراتر از آن انجام مي پذيرد و شما مي توانيد به راحتي خدمات خود را تعريف نموده و حتي نرم افزار حسابداري پارسا 2000  قابليت آن را دارد كه  براي هر  گونه فعاليت خدماتي شما براي ديگران  سند اتوماتيك حسابداري صادر كرده و آن را در حسابهاي مربوط در دفاتر روزنامه مالي ( كل و معين يا تفصيلي )  براي شما ثبت نمايد .

البته باز هم با خريد نرم افزار حسابداري پارسا 2000 به قيمت 000/6 تومان نه 000/427 تومان !!!

 در خصوص ديگر ويژگي هاي نرم افزار حسابداري هلو كه نام برده شده است از قبيل : ( ثبت چكهاي تضميني / نقطه سفارش كالا / تعيين محدوده دسترسي /  تنخواه گردان /  امكان اضافه و يا حذف سند حسابداري و ... )

نيز همينطور است و شما تمامي اين عمليات را كه كاملا اتوماتيك و يكپارچه است و حتي بسيار فراتر از اين ها را در نرم افزار حسابداري پارسا 2000 كه 15 سال پيش از اين  نوشته شده و تاكنون هم موجود است را به راحتي با خريد آن با  000 / 6 تومان خواهيد داشت و اينها هيچكدام چيز جديد و خارق العاده اي نيستند  كه جديدا ابداع و يا كشف شده باشند .

 مقايسه تخصصي  نرم افزار حسابداري پارسا 2000 و حسابداري هلو كد هاي 31 تا 44  :

 ر كد هاي 31 تا 44 نرم افزار حسابداري هلو كه قيمت هاي 000/ 97  الي 000/ 797 تومان دارند  از قابليت هاي گزارش هاي پيشرفته انبار از لحاظ ( تعدادي / ريالي ) و مغايرت گيري انبار و حسابها و مرور حسابها و امكان نمايش معين اشخاص با ريز كالاها و چكها و تبديل سند هاي حسابداري به دائم يا موقت از مزاياي اين نگارشها گفته شده است .

 اين عمليات و حتي بسيار بيشتر / بهتر / كامل تر و فراتر از عمليات ذكر شده فوق از 15 سال پيش در نرم افزار حسابداري پارسا 2000 نوشته و گنجانده شده بوده است كه  تا كنون هم موجود بوده و هست و چيز جديدي نيست كه كسي نو آوري و يا  از خود ابداع كرده باشد .

اين عمليات در نرم افزار حسابداري پارسا 2000 فقط به قيمت 000/6 تومان در دسترس تمام مردم بوده و به راحتي مي توانند آنها را تهيه نمايند  البته  نه با بهاي  000/97 تومان !!!

الي 000 / 797 تومان !!!!

 مقايسه تخصصي  نرم افزار حسابداري پارسا 2000 و حسابداري هلو كد 61 :

 در نسخه كد 61 حسابداري هلو كه داراي قيمت 000/77 تومان است  اولا اين نرم افزار فقط داراي عمليات انبار تنهاست / يعني فقط با آن مي توان انبارداري كرد نه عمليات ديگري دارد و نه سيستم حسابداري و مالي ديگري !!!  

ثانيا از مزايا و ويژگي هايي كه براي اين نرم افزار نام برده شده است : عمليات انبار / صدور حواله و رسيد انبار / اصلاحات در حواله ها و رسيد ها / امكان تعريف 100 انبار / گزارش از كاردكس كالاها و موجودي انبار و حواله ها و رسيد ها مي باشد .

تمامي اين گزارشات و مزايايي كه بر شمر ده شده است  بصورت كامل در 15 سال پيش در نرم افزار حسابداري يكپارچه پارسا 2000 نوشته شده و تا كنون نيز موجود بوده و اين عمليات وسيع و بسيار كامل تنها جزئي از نرم افزار حسابداري يكپارچه پارسا 2000 است كه به همراه 10 سيستم مالي و در يك پكيج كامل سالهاست كه مي توان آن را فقط با بهاي 000 / 6 تومان خريد و به راحتي با آن كار كرد !!!!  نه فقط يك عدد نرم افزار انبار خشك و خالي آنهم با قيمت  000 / 77 تومان  !!!

 مقايسه تخصصي  نرم افزار حسابداري پارسا 2000 و حسابداري هلو كد هاي 3/5 و 6 و 62 و 63 و 64  :

 در نرم افزار حسابداري هلو كدهاي فوق  نيز همينطور است يعني تمامي اين عملياتي كه براي نسخه هاي  000 / 117 توماني  تا  000 / 457 توماني بر شمرده شده است / تمامي اين عمليات تنها جزئي از بخش سيستم نرم افزار حسابداري يكپارچه پارسا 2000 بوده كه علاوه بر آنكه 15 سال است كه در جامعه وجود داشته است و الان هم دارد بلكه تمام اين عمليات را مي توان در نرم افزار حسابداري پارسا 2000 تحتXp  Windows تنها با 000/ 12 تومان قيمت در اختيار داشت .

 مقايسه تخصصي  نرم افزار حسابداري پارسا 2000 و حسابداري هلو كد هاي 71 تا 75   :

 در نرم افزار هاي حسابداري هلو كد هاي 71 تا 75 براي عمليات حسابداري مالي عبارت

 ( حسابداري محض ) بكار رفته است .

براي دوستان عزيزي كه شايد ندانند حسابداري محض چيست توضيح مي دهم :

 اولا اين عبارت ( حسابداري محض )  يك عبارت و يك عنوان من درآوردي  بوده و هيچ منشاء پيدايش در فن حسابداري نداشته و در استانداردهاي حسابداري و حسابرسي چنين نام و يا عنواني مشاهده نمي شود .

در مباحث گذشته كه  توضيح داديم شركتها  براي فروش نرم افزارهاي خود آنها را به صورت تكه تكه از يكديگر ارائه نمودند و هر كدام را جداگانه مي فروشند اين عنوان را اختراع كردند نه استاندارد هاي حسابداري و مالي !!!!

منظور شركت طرفه نگار از حسابداري محض  همان ( حسابداري مالي ) است يعني نرم افزاري كه فقط و فقط عمليات حسابداري و اسناد حسابداري و دفاتر را انجام مي دهد كه همان عمليات

 ( دفتر داري ) است نه حسابداري  .

اين نرم افزار دفتر داري را انجام مي دهد نه عمليات توليدي دارد و نه عمليات خريد و فروش كالا و صدور فاكتور و نه عمليات انبار و ....  فقط و فقط يك حساب را بدهكار مي كند و يك حساب را بستانكار / سند حسابداري صادر و دفاتر روزنامه / كل / معين و تفصيلي و تراز آزمايشي براي شما مي گيرد و ديگر هيچ  ....  !!!

 ثانيا تمامي اين عمليات به صورت بسيار وسيع و گسترده و مطابق با تمامي استانداردهاي حسابداري دوبل و حسابرسي در 15 سال پيش در نرم افزار حسابداري پارسا 2000 موجود بوده و هست و به راحتي هرچه تمام تر مي توان اين عمليات و حتي بسيار بسيار بهتر و بيشتر از اينها را در نرم افزار حسابداري پارسا 2000 در اختيار داشت آنهم با خريد اين نرم افزار به قيمت 000 / 12 تومان  حال چه دليلي دارد كه تمامي اين عمليات را كه در پارسا 2000 از 15 سال پيش داشته ايم / الان برويم و نرم افزار حسابداري هلو بخريم با قيمت 000 / 457 تومان كه همان عمليات را و حتي بسيار كمتر از آن را انجام دهيم اين خود سؤالي است كه شما از خودتان بايد بپرسيد ؟؟؟!!!!

 اين مطلب يك شعر بسيار خوب را به ذهن هر انساني متبادر مي كند :

 سالها دل طلب جام جم از ما مي كرد

وانچه خود داشت ز بيگانه تمنا مي كرد

 بنده خود شخصا و به ضرص قاطع از چندين نفر كه نرم افزار حسابداري هلو خريده بودند و نمي توانستند با آن كار كنند و اذعان مي داشته و دارند كه هم نرم افزار مشكلات بسياري دارد و هم كار كردن با آن  اصلا راحت نيست و آن را كنار گذاشته اند تحقيق نموده و پرسيده ام و كنكاش نموده ام كه پس چرا شما كه اين همه ايراد به آن مي گيريد آن را خريداري كرده ايد ؟؟؟ 

برخي گفتند يكي از دوستانمان آنقدر از آن تعريف كرد كه عاليه / حرف نداره ووو...  ما هم رفتيم خريديم .

ديگري گفت : به من گفتند كه نرم افزار حسابداري هلو خيلي عاليه اگر اين نرم افزار را ياد بگيري با آن مي تواني كار پيدا كني و تازه هزينه آموزش هم دادم و الانم بيكارم !!

 ديگري گفت  : جو مارا گرفت خيلي تعريفشو كردند  .

ديگري گفت : يكي از دوستانم خريده بود نتوانست با آن كار كند من به نصف قيمت از ايشان خريدم .

و و ووو .....

 اين تحقيقات موثق باز هم يك مطلب بسيار جالب را به ذهنم متبادر كرد :  

در فيلم سينمايي محمد رسول الله :

از بت پرستان سوال كردند كه شما چرا ( بت )  مي پرستيد ؟؟؟

گفتند ما بت را نمي پرستيم !! بلكه روحي كه در كالبد اين بت است خيلي با عظمت است  و ما آن را مي پرستيم !!!

 حال اين روح با عظمت و قابل ستايش در كجاي اين بت بود و اين روح چه كاري مي توانست انجام دهد و فضيلت هاي اين روح عظيم در اين بت چه بود و چه خوبيهايي داشت  نه حضرت محمد ( ص )  متوجه شد  و نه ما !!!! و نه هيچكس ديگر  !!!! ظاهرا فقط خود  بت پرستان متوجه بودند !!!!

 

 مقايسه قيمت و بهاي نرم افزارهاي حسابداري هلو با حسابداري پارسا 2000 :

 روش قيمت گذاري و ارائه نرم افزارهاي حسابداري هلو بدين صورت است كه شما مثلا كد 12 اين نرم افزار را به قيمت 000 / 107 تومان خريداري  كرده و شروع به كار مي نماييد بعد از چندي مي بينيد كه اين نرم افزار براي شما سند حسابداري اتوماتيك صادر نمي كند !! و پس از از آنكه با شركت طرفه نگار تماس مي گيريد و علت را جويا مي شويد به شما مي فرمايند كه اين نگارش توانايي اين كه سند اتوماتيك حسابداري صادر كند را ندارد !!! مي پرسيد راه حل چيست ؟؟!!

مي فرمايند بسيار آسان است شما بايستي نسخه كد 13 را بخريد و مبلغ مابه التفاوتش را بپردازيد يعني بايستي 000 / 70 تومان بدهيد تا نرم افزار شما بتواند يك سند اتوماتيك حسابداري ساده  صادر كند !!!

بعد از چند وقت ديگر مي خواهيد نرم افزار سود كالاها و سود هر حساب را هم به شما نشان دهد اما نمي دهد .

و بعد از تماس مجدد با  شركت طرفه نگار باز مي فرمايند بايستي كد فلان را بخريد و مابه التفاوتش را بدهيد و شما باز هم بايد پول بدهيد و همينطور الي .....  ((  براي هر لقمه غذا پرداخت پول !!! ))  تا كي ؟؟؟!!!  تا وقت گل ني !!!!

تا هروقت كه از اين نرم افزار استفاده مي كنيد بايستي مدام پول بدهيد !!!

حالا بحث پرداخت مبلغ پشتيباني  ديگر هيچ !! بماند !!!  كه خود قصه اي ديگر دارد !!!

اين روش فروش نرم افزار و برنامه به نظر شما چقدر مطلوبست ؟؟!!!

 براي روشن شدن اين مطلب مثالي را براي شما توضيح مي دهم :

فرض كنيد براي ميل نمودن يك پرس غذا به رستوراني مراجعه مي كنيد / غذايي سفارش مي دهيد و گارسن براي شما غذا را مي آورد و بالاي سر شما مي ايستد / شما به محض خوردن يك لقمه غذا مي بينيد گارسن مي گويد اين لقمه مي شود 200 تومان شما هم دست به جيب برده و يك 200 توماني به او مي دهيد بعد لقمه دوم را تناول مي كنيد و گارسن مي فرمايد اين لقمه مي شود 300 تومان و شما دوباره  300 تومان مي دهيد وووو.....  تا لقمه آخر گارسن بالاي سر شما و خانواده تان ايستاده و براي هر لقمه غذاي شما و فرزند و همسرتان مبلغ آن را در جا حساب و سر ميز دريافت مي كند !!!

چه حالي به شما دست خواهد داد ؟؟!!!  چقدر از غذايي كه خورده ايد لذت برديد ؟؟!!!

چند بار ديگر براي تناول غذا به آن رستوران مراجعه مي نماييد ؟؟!

چه توصيه اي براي ديگران داريد كه به آن رستوران مراجعه مي كنند ؟؟؟!!!

وووو........        

همه ما اين پاسخ ها را مي دانيم پس چرا  .............

 به استناد اظهارات واقعي و مطمئن و حسابهاي مالي پديد آورنده گان نرم افزار حسابداري پارسا 2000  قيمت اين نرم افزار در 15 سال پيش 000 / 6 تومان بوده و الان هم همين قيمت است و 15 سال است كه اين گروه بسيار بسيار متخصص به پشتيباني از اين نرم افزار همت گماشته و حتي ريالي از كسي براي ارائه خدمات پشتيباني دريافت نشده است !!!!

اگر كسي تا به حال ريالي براي خدمات پشتيباني پرداخت كرده است بيايد و آن را با ارائه اسناد  ثابت كند .

اگر اين عشق واقعي خدمت به جامعه  و عشق به اين رشته نيست  پس اسمش چيست ؟؟؟؟!!!

مردمي كه از 15 سالپيش تا كنون از هر قشري و صنفي عمليات حسابداري خود را با يك نرم افزار 000 / 6 توماني به راحتي و با اطمينان خاطر تمام انجام داده و بسياري از برنامه سازاني كه الگوي كارشان اين نرم افزار و راهنمائي هاي استاد آن بوده است چگونه و چطور از بنيانگذار بزرگ نرم افزارهاي حسابداري در ايران و  پديدآورنده نابفه و نخبه آن  ( آقاي مهندس منصور بروجرديان ) قدرداني كرده اند ؟؟؟!!!

انشا ء الله باشد كه هيچ كدام از ما در پاسخ اين سؤال سرمان را پايين نگيريم .

 البته ضمن آنكه ايشان هيچگونه نيازي به تقديرو تشكر امثال بنده  ندارند و خيلي خاضع تر از اين ها هستند اساتيد بزرگ  دانشگاهها در رشته حسابداري / مجامع و آكادمي ها و انجمن هاي علمي و حرفه اي  بسيار بزرگي از خدمات ايشان به اين حرفه  بسيار تقدير نموده و نام ايشان بر بلنداي  تاريخ حرفه حسابداري ايران  در كنار بزرگان و مشاهير اين رشته  بخط زرين ثبت شده است  و در اثبات اين موضوع تنها به يكي از آنها بسنده مي كنم كه  انجمن حسابداران خبره ايران كه معتبر ترين انجمن حرفه اي حسابداري در ايران است در ماهنامه خود ( ماهنامه حسابدار ) شماره 198 صفحه 94  از كتاب اصول حسابداري كه مهندس منصور  بروجرديان تاليف نموده اند  به عنوان بهترين و كامل ترين كتاب اصول حسابداري در ايران نام برده و آن را معرفي نموده است .

 مقايسه قيمت هاي اين 2 نرم افزار  :

بعد از بررسي قيمت نرم افزارهاي حسابداري هلو كد هاي 11 تا 44 و 61 تا 75 بطور متوسط هر كدام از نگارش هاي نرم افزار حسابداري هلو ظرف چند ماه اخير 30 الي 40 هزارتومان افزايش داشته يعني نوسان قيمت در عرض چند ماه كاملا مشهود است .

 اما به راستي چگونه نرم افزار حسابداري پارسا 2000 تقريبا 15 سال است كه با تمامي اين عمليات شگفت انگيز و كامل قيمتش 000 / 6 تومان ثابت مانده است ؟؟؟!!!

 اگر افزايش قيمتها عمومي و براي همه هست چرا صاحبان نرم افزار حسابداري پارسا 2000 اين افزايش ها را اعمال نكرده اند و قيمت آن  همچنان ثابت است !!!؟؟؟

 به راستي اگر قرار بود مدال افتخاري را به لحاظ ثابت بودن نرخ كالايي از 15 سال پيش تا كنون با حفظ كيفيت آن به كسي بدهيد از ميان اين 2 كداميك را برگزيده و انتخاب مي نموديد :

 -         گروه نرم افزاري ياران با نرم افزار حسابداري پارسا 2000 و ثبوت قيمت 000 / 6 تومان به مدت 15 سال تا كنون

          يا

-    شركت طرفه نگار با نرم افزار حسابداري هلو نگارش هاي مختلف و قيمت هاي مختلف و تغيير هاي ناگهاني و مداوم در نوع كيفيت و عمليات كه تكه تكه آن را ارائه مي دهد و بصورت مخلوطي گيج كننده استفاده كننده را احاطه مي كند ؟؟؟!!!

 براي بنده كه فقط محقق هستم با مقايسه هاي فني و تخصصي اين 36 نرم افزار و علي الخصوص نرم افزارهاي حسابداري پارسا 2000 و حسابداري هلو سؤالي مطرح شد و آن اين بود كه چرا فروش نرم افزار حسابداري هلو از تقريبا 2 سال پيش شدت گرفت و جواب اين سؤال با بررسي هاي بسيار آسان و قابل فهم و در دسترس / كاملا واضح و روشن است كه علت اصلي آن چيست / فقط كافيست به روزنامه همشهري قسمت ستون نرم افزار و قسمت ستون آگهي هاي استخدام حسابدار  و قسمت ستون آموزش حسابداري  يك نگاه دقيق بيندازيد .

 

جواب را خواهيد گرفت  .  فقط  : (( تبليغات  ))

 

به قول راكفلر  ((  !!!  Only  Advertising ))

در صحت موضوع مطلبي را به عرض خوانندگان محترم مي رسانم كه بسياري از شما شايد آن را شنيده باشيد :

(( از آقاي راكفلر  ثروتمند ترين فرد جهان پرسيدند اگر تمام ثروت شما را بگيرند و فقط يك اسكناس 100 دلاري به شما بدهند چكار مي كنيد  ؟؟؟ ))

گفت  1 دلار آن را سرمايه مي كنم و 99 دلار آن را خرج تبليغات و باز هم همين ثروت ودارائي را بدست خواهم آورد !!

 پرسيدند : چطوري ؟؟!!

گفت : تعداد افرادي كه به ظواهر بيشتر اهميت مي دهند به مراتب ميليونها برابر افرادي هستند كه به اصل و باطن چيزي دقت مي كنند .

افرادي كه براي خريد كالايي به باطن آن دقت زيادي مي كنند يا سخت پول مي دهند و يا اصلا نمي دهند و يا كم مي دهند و يا ترديد مي كنند اما افراد ظاهر بين زود پول مي دهند / برايشان مهم نيست چطوري پول بدهند / خيلي پول مي دهند و كلا پول مي دهند  كافيست من تبليغاتم جذاب و جالب و گسترده باشد تا دوباره همين ثروت را بدست بياورم سرمايه اش مهم نيست كه 1 دلار باشد يا چند صد هزار دلار باشد .

 از نوع تبليغات شركت طرفه نگار همين بس كه نرم افزار حسابداري هلو را كه شامل  يكعدد  CD   نرم افزار با ابعاد 12 سانتيمتر در 14 سانتيمتر  و وزن تقريبي 30 گرم و كلفتي جعبه   1 سانتيمتر و قفل سخت افزاري  20 گرمي را در جعبه اي به اندازه  جعبه انگور  به ابعاد 40 سانتيمتر طول و 30سانتيمتر عرض و كلفتي جعبه 10 سانتيمتر  گذاشته و بسته بندي مي كند !!!

چرا !!!  چون اكثر مردم عقلشون به چشمشونه و نرم افزار رو از روي كارآئي اش نمي خرند اكثرا به قد و وزنش و بزرگي جعبه اش نگاه مي كنند !!!!

اين مطلبي است كه اكثر فروشندگان اين نرم افزار اذعان كرده اند كه مستند و واقعيست

 توي پرانتز : (( فردي يك روز ميهمان داشت و براي آن كه به ميهمانش نشان دهد كه چقدر اهل كتاب و مطالعه و دانشمند و عالم است روز قبلش به كتابفروشي رفته و به آقاي كتابفروش گفت كه لطفا  500 كيلو از اون كتاب كلفت ها كه جلد هاي خوشگلي دارد به من بدهيد !!!!

كتابفروش گفت چي ؟؟!!! و هاج و واج ماند .

بالاخره آن فرد 500 كيلو كتاب كلفت با جلد هاي زيبا و رنگارنگ خريد و برد به منزلش و در كتابخانه اش چيد تا به مهمانش نشان دهد كه چقدر اهل مطالعه بوده و  فرد دانشمنديست !!! ))

اتفاقا صدا و سيما هم فيلم مطلب فوق را ساخته است و چندين مرتبه از صدا و سيما پخش شده است .

روزنامه همشهري را كه باز مي كنيد همه اش نوشته شده است حسابداري هلو حسابداري هلو

لطفا مطالب ذيل را كه عنوان مي كنم با دقت پيگيري نماييد تا براي شما مطلب كاملا  مستند شود و خودتان پاسخ را متوجه مي شويد .

 (( روزنامه را كه باز مي كنيد  يك سري از آموزشگاههايي كه حسابداري هلو تدريس مي كنند نوشته اند كه آموزش مي دهيم و براي شما كار هم پيدا مي كنيم و معرفي به كار مي كنيم !!! و فروشندگان نرم حسابداري هلو هم نوشته اند نيروي كار و حسابدار مسلط به نرم افزار حسابداري هلو  تامين مي كنيم و به كارفرمايان براي اشتغال معرفي مي كنيم !!!!

در ستون آگهي هاي استخدام مي بينيد كه مرتب صاحبان مشاغل (البته  فروشگاهها  نه شركتها ) آگهي استخدام داده اند كه حسابدار مسلط به نرم افزار هلو مي خواهند !!! از طرفي خيل افرادي  كه حسابداري هلو را آموزش ديده اند همچنان بيكارند و آگهي جوياي كار در روزنامه مي دهند !!!!  ))

 سؤال اصلي اينجاست كه  :  آموزشگاههايي كه حسابداري هلو به افراد  آموزش داده پس چرا براي آنها كار پيدا نكرده اند ؟؟؟؟؟!!!

فروشندگان نرم افزار حسابداري هلو چرا  از تامين نيروي حسابدار مسلط به حسابداري هلو و معرفي او به كارفرمايان عاجز مانده اند كه كارفرمايان خود  اقدام به دادن آگهي روزنامه كرده است ؟؟؟؟!!!

افرادي كه رفته اند و پول آموزش نرم افزار حسابداري هلو را داده اند چرا بيكار و جوياي كار هستند كه آگهي جوياي كار مي دهند ؟؟؟!!!

چرا آگهي جوياي كار مي دهند و نمي روند به مركز آموزش حسابداري هلو يا آموزشگاهي كه پول داده اند برايشان كار و شغل پيدا كنند ؟؟؟!!!

ووووو......

 و مقايسه هاي  بسيار ديگر  كه مجال همه آنها در اين فرصت نمي گنجد .

 خلاصه اينكه :

نرم افزار حسابداري پارسا 2000 كه در 15 سال پيش و تحت Dos  برنامه نويسي شده است يكي از  اولين نرم افزار حسابداري ايران  و تحت  Dos بوده كه تمام اين امكانات را بطور يكجا و يكپارچه و Link  در يك پكيج در دل خود داشته  و تمامي استاندارد هاي قانوني حسابداري و حسابرسي و دفاتر قانوني مالي در اين نرم افزار موجود  و در حال حاضر هم  با همه آن امكانات  نسخه تحت Window Xp  آن نيز فقط 000/12 تومان قيمت دارد  و با اينكه سابقه نرم افزار حسابداري پارسا 2000 از زمان  Dos يعني  16 – 17 سال پيش است  آيا مي توان گفت كه نرم افزاري چون حسابداري هلو كه  نرم افزار حسابداري تحت Dos هم نداشته و ندارد و اصولا از آن زمان هم نبوده است / حالا آمده و مدعي ابتكار و ابداع اين همه عمليات حسابداري كه قبلا  وجود داشته است شده ؟؟؟!!!

و آيا مي توان پذيرفت و باور نمود كه  طراحان و برنامه نويسان نرم افزار حسابداري هلو  در طي اين مدت 15 سال حتي يك بار هم نه هيچ نرم افزار حسابداري ديده اند و نه  نرم افزار حسابداري پارسا 2000 كه داراي بيش از 000/80 يوزر دارد را نديده باشند  ؟؟؟!!!!

و اين عملياتي كه از آن به عنوان ابداع و ابتكار ذكر مي كنند  حاصل تجربيات و تخصص و طراوشات فكري آنها بوده است ؟؟؟؟!!!

 قابليت هايي كه براي نرم افزار حسابداري هلو بر شمرده شده است و مدعي آن هستند كه آنها و براي اولين بار اين ابتكارات  را توسط شركت طرفه نگار در حسابداري هلو تحت  Windows             انجام داده اند / همگي  در 15 سال پيش در نرم افزار حسابداري پارسا 2000 و توسط مهندس منصور بروجرديان طراحي و برنامه نويسي شده و حتي در  نرم افزارهاي ديگر مثل رافع و برليان از آن موقع تا كنون موجود است .

 حال چگونه مي توان پذيرفت كه قابليت هايي كه در 15 سال پيش حتي تحت Dos در نرم افزار حسابداري پارسا 2000 نوشته شده است /  همان قابليت هاي نرم افزار حسابداري پارسا 2000 و حتي متاسفانه بسيار كمتر از آن الان تحت Windows نوشته شده و به نام نرم افزار حسابداري هلو آن را ويژگي و يا نو آوري و يا اختراع گذاشت ؟؟؟؟!!!! و همان قابليت هايي را كه با 000/6 تومان مي توان خريد به صدها هزار تومان بيشتر فروخته و به مردم به عنوان آنكه اين ويژگي ها را فقط حسابداري هلو دارد به مردم قبولاند  ؟؟؟؟!!!!!

 البته حمل بر اهانت به مردم عزيز و ملت شريف و فهيم نشود و اين حقير  از بيان اين مطلب از همه عزيزان  و دوستان گرامي عذر خواهي مي نمايم  : متاسفانه بيشتر مردم ما اعم از اصناف و صاحبان مشاغل مختلف و كارفرمايان قدري عوام هستند البته تقصيري هم ندارند  و تخصص آنچناني در حسابداري و يا شناخت انواع و كارآئي هاي نرم افزارهاي  حسابداري ندارند كه اين مطالب  تخصصي را بدانند اما اگر يك متخصص و كارشناس واقعي حسابداري از نرم افزار حسابداري هلو سؤال كند كه اين قابليت ها و ويژگي هايي كه شما مي گوييد در نرم افزار خود ابداع كرده ايد  15 سال پيش نوشته شده و تا كنون نيز موجود است   چه جوابي خواهند داد ؟؟؟!!! 

 وقتي متاسفانه افراد و يا اشخاص و يا شركتهاي همكاري  همانند شركت طرفه نگار كه  مالك نرم افزار حسابداري هلو است  بدون هيچگونه استناد تاريخي و هيچ شواهد و سندي  به گمان اينكه متخصصين اين رشته  هم  شايد حافظه تاريخي و يا تخصص خود را از دست داده باشند مي آيد و صراحتا هم عنوان مي كند و هم مي نويسد و هم مي گويد و ادعا مي كند كه اين شركت طرفه نگار است كه اولين نرم افزار يكپارچه واقعي و تحت Windows را  با نام تجاري حسابداري هلو نوشته و اين كار از عجايب دنيا و جهان هستي است  !!! و مبتكر و مخترع اين نرم افزار حسابداري يكپارچه  فقط و فقط طرفه نگار بوده و هست و فقط نرم افزار حسابداري هلوست كه از  ماوراي كهكشان راه شيري مثل موهبتي قديس و آسماني  براي مردم عزيز ايران آورده شده است و تنها اينانند كه برنامه زندگي خوب را نوشته اند !!! چون زندگي هيچكس قبلا خوب نبوده !!!  و نه قبل از ايشان  نرم افزار حسابداري بوده و نه شخص برنامه نويسي بر روي كره زمين مي زيسته و نه بعد از ايشان كسي خواهد آمد كه بتواند كاري چنين عظيم انجام دهد  !!! خاتم النبياء نرم افزار حسابداري فقط هلوست كه پيشينيان هم نويد ظهورش را داده اند !!!  در جملات تبليغاتي اين شركت انسان در مي يابد كه گويي جهان خلقت از آفرينش نرم افزار حسابداري هلو شروع شده !!! تاريخ نرم افزاري اين كشور با پيدايش اين نرم افزار شروع شده و با حسابداري هلو ادامه يافته و حتما  با حسابداري هلو روز رستاخيز و قيامت  بر پا خواهد شد !!!! 

و اگر نرم افزار حسابداري هلو خريده باشي به بهشت مي روي و اگر غير از اين باشد جهنم و دوزخ جايگاه توست كه رفته اي مثلا حسابداري شايگان سيستم خريده اي !!!!!!

اين همكاران گرامي ظاهرا فراموش كرده اند كه  تاريخ تاريخ را مي نويسد  نه من و شما با جملات و آگهي هاي تبليغاتيمان .

متاسفانه چندي پيش شخصا  در جايي مطلبي خواندم از فردي به نام آقاي ذوالفقاري كه ظاهرا مدير عامل شركت طرفه نگار و حسابداري هلو هستند :

(( از ايشان در خصوص نرم افزار حسابداري رستوران سوال شده و ايشان به صراحت فرموده اند كه بزرگترين مشكل ما ( يعني طرفه نگار ) اين است كه نرم افزار حسابداري زياد است و ما در فروش و ارائه خدمات مان به رستوران ها و جاهاي ديگر  دچار مشكل هستيم )) !!!

 بنده  با اجازه و به نمايندگي از ساير همكارانمان و اگر جناب آقاي ذوالفقاري اين حقير را قابل بدانند  مي خواهم در پاسخ ايشان عرايضي بنويسم  :

 اولا  همكار عزيز جناب آقاي ذوالفقاري شما كه به اندازه كافي و خيلي بيشتر از تمامي نرم افزار هاي حسابداري تبليغات مي كنيد هيچ نرم افزاري و هيچ شركتي به اندازه شما تبليغات ندارد

 ( حالا چرا تبليغات با اين حجم بسيار زياد و چگونه و از چه راهي بماند ) اما  اگر كسي نمي آيد نرم افزار شما را بخرد  تاوانش را ديگر شركتها بايستي بدهند ؟؟؟

شركتهاي ديگر نباشند و  نفروشند كه شما  باشيد و بفروشيد ؟؟!!!

 واقعا به نظر خودتان اين تفكر چه جوريست ؟؟؟

ثانيا  نرم افزار حسابداري هلوي شما هنوز عمر اثباتي  و پيشينه محكم و روال كار اجرايي حسابداري را از نظر  متخصصين بسيار زبده حسابداري ندارد !!!؟؟  اگر چند نفر كاسب بازاري كه نه متخصص  حسابداري هستند و نه استاندارد هاي اين رشته را مي دانند به شما به به و چه چه كرده اند اين دليل مقبوليت 100 در 100 نرم افزار شما نيست كما اينكه هر روزه مي بينيد  و مشاهده مي كنيد كه در كنارتان نرم افزار هاي حسابداري غير از نرم افزار حسابداري هلوي شما صدها و حتي هزاران نسخه  از آنها به فروش ميرسد .

 ثالثا  جناب آقاي ذوالفقاري انشا الله كه منظورتان اين نبوده كه ديگران اگر بروند و بميرند ما بهتر و بيشتر مي توانيم نرم افزار بفروشيم و با اخذ روزانه صدها هزار تومان  فروش نرم افزار از راههايي مثل اين كه در نگارش  كد فلان  دو  تيك را بر مي داريم  كد اولي رو مي فروشيم 250 هزار تومان و كد دومي رو مي فروشيم 470 هزار تومان !!!

چون از گفته صريح شما  متاسفانه فقط مطلب فوق استنباط مي شود .

 رابعا  مگر كسي جلوي فروش شما را گرفته است ؟؟؟!!  يا درب شركت شما ايستاده و نمي گذارد خيل خريداران وارد شوند ؟؟!!!

 خامسا  قابليت هايي كه براي نرم افزار حسابداري هلو بر شمر ده ايد كه حداقل 15 تا 17 سال پيش هم در نرم افزار هاي ديگران بوده است و الان هم هست با قيمت هاي بسيار پائين تر از شما  حالا چرا شما آمده و از نرم افزارهايي كه حداقل اثبات وجود و هويتشان 15 سال از شما پيش تر بوده اند از فروش آنها ناراحت و نگرانيد ؟؟؟!!!

 وووو......    كه بماند .

 علي ايحال

براي تمامي دست اندركاران و طراحان و برنامه نويسان نرم افزارهاي حسابداري  و تمامي نرم افزارهاي ياد شده و تمامي شركتهايي كه از آنها  نام برده شد  آرزوي توفيق روز افزون داشته و براي همه آنها آرزو مي كنيم كه در پناه ايزد منان همواره با تخصص هاي بسيار خوب خود باعث رشد و شكوفايي  اين رشته و سر منشاء خير بوده و براي جوانان و متخصصان بعد از خود الگويي مناسب باشند و بنده نيز به نوبه خود از همه آنها سپاس گذار بوده  و به همه خوانندگان اين تحقيق مستند اعلام مي نمايم  كه اگر  بحثي مطرح شده و نام كسي و يا فردي و يا شركتي و يا محصولي برده شده است  صرفا و فقط به منظور نقد و بررسي و آگاهي دوستان و همكاران و همه اقشار مردم بوده  و هدف تنها رسيدن به رشد و تعالي و اصلاح هر چه بهتر  و رسيدن به كمال بوده است .

با احترام به همه متخصصين و زحمتكشان در عرصه علم و فن آوری

ا - عبدی

تهران

18 / 4 / 88

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۰ساعت 19:22  توسط محمد قربانعلی زاده لطره  |